Bij WEBA kiezen we bewust voor binnenvaart als duurzaam transportmiddel voor onze goederen.
Door containers per schip te laten aanvoeren naar onze winkels, verminderen we het aantal vrachtwagens op de weg en stoten we aanzienlijk minder CO₂ uit.
In de tweede aflevering van "Duurzaam Limburg – De Weg naar Morgen" legt Elias Couvreur uit waarom deze keuze zowel logisch als noodzakelijk is voor WEBA.
Waarom binnenvaart?
Samenwerking en efficiëntie
Met advies van Multimodaal.Vlaanderen hebben we onze transporteurs en expediteurs overtuigd om zoveel mogelijk containers via de terminal van Stukwerkers in North Sea Port (Gent) te verschepen.
Deze samenwerking heeft niet alleen onze ecologische voetafdruk verkleind, maar ook de efficiëntie van onze logistieke processen verbeterd.
Voor onze nieuwe winkel in Riemst (Tongeren), geopend op 28 oktober, hebben we eveneens gekozen voor binnenvaarttransport via Haven Genk. Deze keuze sluit perfect aan bij onze duurzame strategie en stelt ons in staat om klanten in Limburg en omstreken beter te bedienen.
Bekijk de volledige aflevering hier
Bronnen:
Elias Couvreur in "Duurzaam Limburg – De Weg naar Morgen", aflevering 2 – Multimodaliteit (TV Limburg, april 2025). https://multimodaal.vlaanderen/succesverhaal/weba-kiest-voor-binnenvaart-naar-gent-en-tongeren/